Handgjord plånbok

1500,00 kr

Handgjord plånbok av Larsa Hagström – Limiterad upplaga

Denna eleganta plånbok är noggrant handgjord av Larsa Hagström, en mästare inom svenskt läderhantverk. Varje exemplar tillverkas för hand i vegetabiliskt garvat läder, ett naturligt och miljövänligt material som med tiden utvecklar en vacker patina och personlig karaktär.

Plånboken har en mörkbrun nyans och är hopsydd med vaxad lintråd, vilket inte bara ger hållbarhet utan också en distinkt, traditionell känsla. Invändigt är sedelfickorna foderklädda för ökad funktion och en lyxig finish – en detalj som vittnar om det gedigna hantverket bakom varje produkt.

En diskret stansad TS-logotyp pryder utsidan och understryker den stilrena, tidlösa designen. Tillgänglig i en mycket begränsad upplaga, vilket gör den till ett unikt tillbehör för den med öga för kvalitet och detaljer.

Tillgänglighet: 5 i lager

- +

Fler coola grejer att falla för

Rulla till toppen